„Z biznesowym podejściem”

O Projekcie

Projekt „Z biznesowym podejściem”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany jest przez AMD GROUP Michał Drymajło (LIDER) i Biuro Podatkowe Mariusz Goliński (PARTNER)
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020  Oś priorytetowa IX  Rynek Pracy Działanie 9.3 Rozwój Przedsiębiorczości.
 
Okres realizacji projektu: od 01.03.2019 r.  do 31.10.2020 r.
Teren realizacji projektu: województwo lubelskie

Celem głównym projektu jest podniesienie poziomu aktywności zawodowej wśród 92 uczestników projektu tj. pozostających bez pracy mieszkańców województwa lubelskiego w wieku 30 lat i więcej, zamierzających rozpocząć własną działalność gospodarczą, poprzez udzielenie im kompleksowego wsparcia doradczo – szkoleniowego i finansowego.
Dzięki wyżej wymienionemu wsparciu powstanę 74 nowe firmy i utworzonych zostanie 89 nowych miejsc pracy.
 
Wsparcie w projekcie skoncentrowane jest na pomocy osobom w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy tj. pozostających bez zatrudnienia mieszkańców województwa lubelskiego w wieku 30 lat i więcej. Realizacja projektu umożliwi powstanie nowych firm w regionie, a równocześnie zapewni nowe miejsca pracy. Udzielone wsparcie kompleksowo wyposaży Uczestników Projektu w wiedzę i umiejętności niezbędne do skutecznego prowadzenia trwałego biznesu i jego rozwijania oraz środki finansowe bez których nie byli by w stanie założyć działalności gospodarczej.

UCZESTNICY PROJEKTU
Grupa docelowa: Projekt skierowany jest do 92 kobiet, posiadających status osoby bezrobotnej lub biernej zawodowo, w wieku 30 lat i więcej, z terenu województwa lubelskiego, należących do min. jednej z grup w szczególnie trudnej sytuacji tj:

  • osoby wchodzące/powracające na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem dziecka
  • osoby w wieku 30-34 lata
  • osoby zamieszkujące obszar objęty aktualnym programem rewitalizacji w województwie lubelskim
  • osoby bierne zawodowo
  • osoby długotrwale bezrobotne
  • osoby z niepełnosprawnościami

Uczestnikami projektu NIE MOGĄ zostać osoby które:
- są zarejestrowane jako przedsiębiorcy w CEIDG, KRS;
- prowadziły działalność gospodarczą na podstawie odrębnych przepisów w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień przystąpienia do projektu;
- otrzymały w okresie 3 lat poprzedzających dzień przystąpienia do projektu wsparcie finansowe ze środków publicznych na uruchomienie lub prowadzenie działalności gospodarczej.
 
Formy wsparcia oferowane w ramach projektu:

  1. Szkolenie ABC przedsiębiorczości w wymiarze: 40 h/grupa podstawowa; 24h/ grupa średniozaawansowana na którym Uczestnik Projektu zapozna się m. in. z regulacjami dotyczącymi zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej, marketingiem w firmie, prawem pracy, księgowością małych działalności gospodarczych.
  2. Doradztwo indywidualne przed założeniem firmy w wymiarze: 10 h/ osoba; 8h/osoba; 6h/osoba m.in. w zakresie strategii planowania i zarządzania firmą
    i przygotowania biznesplanu.
  3. Dotacja bezzwrotna na rozpoczęcie działalności gospodarczej dla 74 osób w wysokości do 27 100,00 zł/osoba.
  4. Wsparcie pomostowe finansowe przyznawane max. na 12 miesięcy. Wsparcie ułatwiające początkującemu przedsiębiorcy pokrycie niezbędnych bieżących opłat, ponoszonych przez Uczestnika projektu. Dla wszystkich Uczestników przewidziano wsparcie pomostowe finansowe podstawowe udzielane przez okres max. 12 miesięcy w wysokości max. 2000,00 zł/osoba.
  5. Indywidualne usługi doradcze o charakterze specjalistycznym w wymiarze 21 h/osoba – spotkania doradcze m.in. ze specjalistami z zakresu finansów, prawa, marketingu i innowacji.
  6. Indywidualne usługi doradcze o charakterze specjalistycznym – doradca podatkowy – 4h/osobę.

  Uczestnikom projektu zapewniamy:

  • wykwalifikowaną kadrę trenerów i doradców, ­
  • komplet materiałów szkoleniowych, ­
  • zaświadczenie o ukończeniu szkolenia,
  • catering podczas zajęć szkoleniowych,
  • zwrot kosztów dojazdu na zajęcia szkoleniowe,
  • zwrot kosztów opieki nad osobą zależną.

Wszelkich informacji udziela Biuro projektu:

AMD Group
ul. Piaskowa 57, 23-200 Kraśnik
tel.: 81 825 91 98
e-mail: zbiznesowympodejsciem@amd-group.pl
Czynne od poniedziałku do piątku w godz. 09:00 – 15:00